„Mary, łowczyni skamielin” w Teatrze Baj

„Mary, łowczyni skamielin” w Teatrze Baj

Muzeum Ewolucji objęło patronatem spektakl „Mary, łowczyni skamielin” w Teatrze Baj inspirowany historią Mary Anning! 🦖🦕Teatr Baj serdecznie zaprasza, widzów od 7 roku życia, na premierę sztuki „Mary, łowczyni skamielin” w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego. Premiera spektaklu odbędzie się 29 maja. Ten niezwykły spektakl stwarza widzom szansę na przeniesienie się do świata pełnego wrażliwości i czułości oraz daje możliwość naczuczenia się od młodej bohaterki uważności po to, by tak jak ona móc odkrywać ślady niewidoczne dotychczas dla innych.
 
Sztuka inspirowana jest prawdziwą historią Mary Anning – małej dziewczynki, a jednocześnie wielkiej paleontolożki, która żyła na przełomie XVIII i XIX wieku w południowej Anglii. Gdyby jednak nie jej pasja, cierpliwość i uczciwość wobec siebie oraz innych, nigdy byśmy o niej nie usłyszeli. Ma wiedzę i szczęście, których zazdrości jej dwóch nie całkiem poważnych, ale za to całkiem sprytnych paleontologów, odkupujących od niej jej archeologiczne odkrycia, czyli skamieliny. Całe dnie spędza nad morzem szukając znaków mijającego czasu.
 
 
 
Żyjemy w świecie pełnym komputerów, samolotów, robotów i innych udogodnień. Mary Anning żyła w czasach, w którym te wszystkie ulepszenia jeszcze nie zostały wynalezione. A Dinozaury żyły w świecie, w którym nie było jeszcze ludzi. A gdybyśmy teraz i my, i prehistoryczne stwory, przenieśli się do czasów Mary Anning i sprawdzili co te wielkie jaszczury sądzą o ludziach i świecie, który sobie stworzyli? Wspólnie z nią zachwyćmy się odkopywaniem przeszłości.
 
Tekst został nagrodzony w 31. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Spektakl powstał w ramach projektu „Praska Dorożka Teatralna”. Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.
 
Patronat nad spektaklem objęło Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN oraz Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki. Patronat mediany sprawują: TVP 3 Warszawa, MiastoDzieci.pl, CzasDzieci.pl, Mamo to ja, Viva, Fundacja Kosmos dla Dziewczynek, egaga.pl, Qlturka.pl i Teatr dla wszystkich.
 
Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny. Spektakl prezentowany będzie w formule plenerowej z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego (ograniczona liczba miejsc). Informacje o spektaklu na stronie www.teatrbaj.pl i profilu Facebook Teatru

Harmonogram spektaklu „Mary, łowczyni skamielin” w reż. Tomasza Kaczorowskiego:

29.05.2021 – PREMIERA (obowiązują zaproszenia)

30.05.2021 godz. 17:30 – Zoo Market, al. Solidarności 55 (Spektakl w ramach Dnia Dziecka z Bajem poprzedzi warsztat paleontologiczny przygotowany z Muzeum Ewolucji. Warsztat w godzinach 15:00-17:00)

02.06.2021 godz. 16:00 – Towarzystwo Pomocy Dzieciom, ul. Wileńska 55/57

05.06.2021 godz. 16:00 – Teatr Rampa, ul Kołowa 20

06.06.2021 godz. 16:00 – CHONO LULU, ul. Mińska 25

18.06.2021 godz. 16:00 – BarBazaar, ul Ząbkowska 12

26.06.2021 godz. 16:00 – Dom Sąsiedzki „Moje Szmulki”, ul. Łochowska 39

27.06.2021 godz. 14:00 – ARTHOUSE, ul. Kołowa 18