Wzór Schregera w ciosach trąbowców
Wyniki badań przekrojów poprzecznych ciosów trąbowców pokazujące użyteczność wzoru Schregera.
Czytaj dalejWyniki badań przekrojów poprzecznych ciosów trąbowców pokazujące użyteczność wzoru Schregera.
Czytaj dalejPolecamy książkę dla dzieci “Gdy na Ziemi żyły dinozaury”, autorstwa dr hab. Tomasza Suleja z Instytutu Paleobiologii PAN, której wydanie objęliśmy patronatem.
Czytaj dalejNa naszym Facebooku dostępny jest nowy quiz, w którym można sprawdzić swoją wiedzę o Muzeum. Zapraszamy!
Czytaj dalejNowy rodzaj i gatunek koralowca z Eocenu Włoch – Nancygyra dissepimentata – o ekstremalnie rozbudowanym pęcherzykowatym cenosteum.
Czytaj dalejSkafity to spektakularna grupa heteromorficznych amonitów o częściowo rozkręconej muszli. Należą one do najliczniejszych i najlepiej zbadanych amonitów późnej kredy.
Czytaj dalejPierwszy dzisiejszy koralowiec o dwumineralnym, aragonitowo-kalcytowym szkielecie, podobny do koralowca z kredy.
Czytaj dalejChelytherium obscurum okazał się być tożsamy z triasowym żółwiem z Niemiec – Proterochersis robusta opisanym w roku 1913 i blisko spokrewnionym z Proterochersis porebensis z Polski.
Czytaj dalejPo raz pierwszy opisano bogaty zbiór różnych typów triasowych bromalitów (skamieniałe wydaliny) z łupków Reingraben w Polzbergu (północne Alpy Wapienne, Austria).
Czytaj dalejOk. 90–85 milionów lat temu obszar dzisiejszej Europy był w większej części zalany morzem, a roślinność lądowa porastała wyspy Archipelagu Europejskiego.
Czytaj dalejZ powodu drugiej fali epidemii Covid-19, od 7. listopada Muzeum Ewolucji zostało zamknięte do odwołania.
Czytaj dalej